Turguta taimi looduslikult – maitsetaimed ja köögivili.

Kõrvenõgest on läbi aegade kasutatud taimede kasvu- ja arengustimulaatorina, väetisena, mullaparandajana, taimehaiguste ja kahjurputukate tõrjeks. Kõrvenõgeseleotis suurendab taimede stressitaluvust, parandab juurdumist taimede ümberistutamisel. Muudab mineraalained kättesaadavamaks soodustades nii taimede kasvu ja arengut. Kõige tõhusamaks peetakse toimet kasvuperioodi esimesel poolel.

Kõrvenõgese ekstrakt sobib läbi sügise ja talvel köögi aknalaual maitsetaimede eest hoolitsemiseks nii väetisena kui taimekaitses.

Sügisel kui päevad muutuvad lühemaks ja ööd pikemaks võiks toalillede väetamisel kasutada lisaks kindlasti kõrvenõgese ekstraktil põhinevat kasvustimulaatorit nii juurte kui lehtede kaudu parandamaks taimedel vastupanuvõimet talviste ebasoodsate tingimuste vastu (pime, liiga soe ja kuiv õhk).

Kõrvenõgese leotis piirab lehetäide, lehekirpude, lestade ja kilpäide ning nematodide levikut, mõjudes neile peletavalt.

Kevadel alustades taimede ettekasvatamist aknalaual on kõrvenõgese ekstrakt asendamatu tärganud külvide eest hoolitsemisel, sest lisaks väetamisele aitab ta hoolitseda ka külvimulla tervise eest.

Teksti koostas: Eneli Käger Substral® aianduskonsultant.

Pildid: Eneli Käger ja Substral® tootepildid Juhani Puukooli lahkel loal

Viimased uudised