Roosid. Väetis Osmocote® kaks ühes 6 kuud.

Pakend: 300 g EAN 5907487104298

Lae suur pilt >Toote ohutuskaart >

Roosid. Väetis Osmocote® kaks ühes 6 kuud.

Kiire start  ja pikk toimeaeg – kuni 6 kuud. Nähtavad tulemused  juba 7 päeva möödudes. Taimede istutamiseks ja pealtväetamiseks. Taimede poolt kergesti omastatav väetis rooside jt rikkalikult õitsvate põõsaste ja püsikute väetamiseks. Ühtlane ja tasakaalustatud väetamine kasvuperioodi lõpuni, tuues esile sordiomase värvikirkuse. Väetist võib kasutada ka aia üldväetisena puude, põõsaste, püsi- ja suvelillede väetamisel ning sibullillede mahapanekul. Mugav väetada ka multšitud ja potis kasvavaid taimi. Tagab taimede pikaajalise, rikkaliku ja värvikirka õitsemise ning uute õiepungade moodustamise.  Aitab kaasa noorte võrsete õigeaegsele puitumisele tõstes nii nende talvekindlust.

 

Keskkonnateadlikule aednikule:

Tasakaalustatult väetatud taim omab tugevamat vastupanuvõimet haiguste ja kahjurite suhtes ning tuleb paremini toime keskkonnastressiga.

Keskkonnasõbralik – granuleeritud väetis on kaetud erilise kattega, mille tõttu toitelemendid püsivad mullas ning neid ei uhuta juurte ulatusest sügavamale ega põhjavette. Väetise graanulite kate hakkab pärast toimeaja lõppu lagunema. Graanulid on nähtavad aasta jooksul kuigi ei oma enam väetavat toimet.

Kahjulik veeorganismidele, pikaajalise toimega. Ärge laske väetisel sattuda kanalisatsiooni ega pinnavette. Sisaldab isotsüanaate. Võib põhjustada allergilisi reaktsioone. Kasutamisel on soovitatav kanda aianduskindaid. Pärast kasutamist pesta käed.

Ärge laske väetisel sattuda kanalisatsiooni ega pinnavette.

 

Kasutamine:

Kasutamine märts-juuli. Optimaalne kasutamisaeg on kevadel, kasvuperioodi alguses. Laota väetis ühtlaselt laiali taime alla. Jälgi, et väetis kataks taimede juurte piirkonna tervikuna. Juurte piirkond vastab ligikaudu taime läbimõõdule. Toime kiirendamiseks sega väetis mullaga ja kasta. Uute taimede istutamisel segada mulda 20 g väetist taime kohta või 40 g väetist 10 L kasvusubstraadi kohta. Sügisel istutatud taimi väetage alles järgmisel kevadel.

Kasutamine Istutamine Pealtväetamine
Roosid 20 g taim 60 g/m2
Põõsad, Püsikud 20 g taim 40 – 60 g/m2
Potitaimed 20 g taim 20 – 40 g taim
Põõsad kõrgusega kuni 50 cm 20 g taim 60 g/m2

 

Väikeste või tundlike taimede puhul kasutage väiksemat väetise kogust. Pärast väetamist kastke taimi ohtralt. Väetisegraanulid lagunevad looduses  ühe aasta pärast peale väetise vabanemist.

1 väetamine Osmocote’iga = 5 väetamist tavaliste graanulitega.

Pakendis mõõtenõu = 10 g

Substral soovitab

Taimede kiireks tugevdamiseks ja uute õiepungade tekkimise soodustamiseks kasutada lisaks Substral® Miracle-Gro® Rooside väetist.

Koostis:

NPK väetis. N:P2O5:K2O (MgO) 22:7:14 (2,5) +mikroelemendid. Kasutamiseks aianduses. Madala kloorisisaldusega alla 2%.

Koostis: Üldlämmastik (N) 22%, sh 1,7% ammoniumlämmastik, 19,1% karbamiidlämmastik; 1,2% formaldehüüduurea; tsitraadis ja vees lahustuv fosforpentaoksiid (P2O5) 7%, sh 5,3% veeslahustuv (P2O5); vees lahustuv kaaliumoksiid (K2O) 14%; magneesiumoksiid (MgO) 2,5%, sh 0,8% vees lahustuv (MgO); vask (Cu) 0,01%; raud (Fe) 0,18%; mangaan (Mn) 0,064%; tsink (Zn) 0,022%.

Sisaldab 1,2% formaldehüüduurea-N, mille annab sideainena metüleenuurea.

Hoidmine ja säilitamine:

Hoida suletuna originaal pakendis, kuivas, jahedas, otsese päikese eest varjatult, lastele ja loomadele kättesaamatus kohas. Väetise sattumisel silma pesta silmi rohke veega. Allaneelamisel halva enesetunde korral võtke ühendust MÜRGISTUSTEABEKESKUSE tel. 16662 või pöörduda vajadusel arsti poole. Säilitada originaalpakendis suletuna temperatuuril +5-+30°C.

Valmistatud: vt.pakendilt. Säilivus- ja kasutusaeg ei ole piiratud.