Rõdutaimede kasvusubstraat 20L + Osmocote®

Pakend: 20 L EAN 5907487105516

Lae suur pilt >Toote eikett >

Rõdutaimede kasvusubstraat 20L + Osmocote®

Kasutusvalmis istutussegu nõrgalt happelist kasvumulda ning suure ja keskmise toiteelementide vajadusega taimede istutamisel ja noortaimede pikeerimisel. Lillesibulate, mugulate ja juurikate ettekasvatamisel. Sobib eriti hästi suvelillede (pelargoonide, petuuniate, lemmaltsade, fuksiate, begooniate, peiulillede, raudürdi, inglitrompeti jt) istutamiseks, tagades optimaalse kasvu ja õitsemise ka rasketes tingimustes. Mulda võib kasutada ka suurema ja keskmise toitainete vajadusega toalillede istutamisel. Kasvusubstraat soodustab juurte teket ja edasist tervislikku taimekasvu. Säilitab ühtlaselt niiskust ja õhku. Kuivades ei paaku ja kastes märgub muld kegelt. Sobib kasutamiseks nii plastik- kui savipottides. Sisaldab pikatoimelist Osmocote® väetist, mis pakub makrotoitaineid kuni 6 kuud ja PlantStart® väetist, mis aitab taimi kohaneda uue kasvusubstraadiga kuni 2 nädalat. Keskkonnahoiu huvides on selle substraadi turbasisaldus vähendatud puidukiudude kasuks. NB! Mitte kasutada külvimullaks ja toitainete liigsisalduse suhtes tundlike taimede puhul.

Kasutamine:

  • Suvelillede ja suurema väetustarbega toalillede istutamiseks.
  • Kasvumulla parandamiseks taimede istutamisel aias ja peenardel.
  • Sobib hästi “sibullillede” maha panekuks ja nende kasvumulla vahetamiseks kasvukohal.
  • Istutuste arv / Poti Ø cm: 4 / 9-22 cm; 2 / 25 cm; 3 / amplid 30 cm

 

Substral soovitab

Pärast istutamist kastke taim korralikult ja jätke mõneks tunniks otsese päikese eest varjatud kohta. Regulaarset taimede väetamist võite mullapalliga istutatud taimede korral alustada kohe. Paljasjuursetel taimedel tuleb lasta esmalt juurduda ja lisaväetamist võib alustada alles 2-3 nädala pärast. Kui tegu on väga päikeselise kasvukohaga segage kasvumulla hulka Suvelillede hüdrogeel + Start® väetist või Osmocote® Toa – ja aia väetist koos hüdrogeeliga. Lisada võib ka 2 – 5 % kasvusubstraadi mahust Tseoliiti.

Veelgi parema tulemuse saavutamiseks võib alustada lisaväetamist pärast kuu aja möödumist spetsiaalsete Substral® väetistega. Esimesed 5 kuud kasuta 1/2 soovituslikust väetise normist. Edasi kasuta väetist vastavalt pakendil olevale juhisele.

Suvelilled vajavad kasvuks rohkesti toiteelemente . Soodustamaks pikaajalist ja rikkalikku õitsemist võib taimi lisaks väetada suvelillede väetisega.

Koostis:

Madal- ja kõrgsoo turvas, kooremultš ja puidukiu segu. Väetiste segu: Osmocote® NPK 15:9:11 ja Osmocote® NPK 15:9:12 ning PlantStarter NPK 10:52:10 pH: 5,3-5,8 (H2O); EÜ vesilahuse el.juhtivus 150mS/m. Vorm: tahke, fraktsioon 0-20 mm

Hoidmine ja säilitamine:

Hoida suletuna kuivas, varjulises kohas, temperatuuril mitte üle +40C. Läbikülmumine ei muuda mulla struktuuri. Säilitamise ja kasutamise aeg ei ole piiratud.