Toalillede istutussegu

Pakend: 20 L EAN 5906992573322

Lae suur pilt >

Toalillede istutussegu

Kasutusvalmis istutussegu eritöötlusega madalsoo- ja rabaturbast sobib õitsvate ja lehtdekoratiivsete toataimede istutamiseks ja ümberistutamiseks. Sobib kasutamiseks nii plastik- kui savipottides. Säilitab ühtlaselt niiskust ja õhku. Kuivades ei paaku ja kastes märgub muld kegelt. Rikastatud juurdumist soodustava Plant Starter® ja pikatoimelise väetisega Osmocote®. Tänu ühtlasele väetamisele vastavalt taime vajadustele 6-kuu jooksul arenevad taimed hästi ja õitsevad kaunilt.

Kasutamine:

 • Sobib enamuse toas kasvatatavate õitsvate ja lehtdekoratiivsete toataimede istutamiseks ja ümberistutamiseks.
 • Toalille pistikute juurutamiseks.
 • Istikute pikeerimiseks.
 • Aiamulla rikastamiseks.
 • Sobib kasutamiseks plastik- ja savipottides. Säilitab ühtlaselt niiskust ja õhku. Kuivades ei paaku ja kastes märgub muld kergelt.

  Substral soovitab

  Parim toalillede ümberistutamise aeg on kevadel, kui taim alustab kasvamist või augustis-septembris. Taimi ei istutata ümber õitsemise ajal. Pärast istutamist kastke taim korralikult ja jätke nädalaks otsese päikese eest varjatud kohta. Parema tulemuse saavutamiseks võib alustada lisaväetamist pärast kuu aja möödumist spetsiaalsete toalillede väetisega: näiteks Lehtdekoratiivsete taimede, Tsitruseliste või Universaalse. Esimesed 5 kuud kasuta ½ soovituslikust väetise normist. Edasi kasuta väetist vastavalt pakendil olevale juhisele.
  * Toitainerikast viljakat mulda vajavate taimede puhul sobib otse istutamiseks.
  * Kaktuste ja sukulentide puhul lisada mullale 1/4 jämedat liiva.
  * Sibullillede mahapanekul.
  Mulla struktuuri ja väetustaseme parandamiseks.

  Koostis:

  Eritöötlusega madalsoo ja raba turvas 50:50 + 48 g väetiste segu:
  * Väetis Plant Starter® NPK 10:52:10 (soodustab juurdumist javähendab taimede ümberistutamisel tekkivat stressi. 8 g.
  * Väetis Osmocote® NPK 15:09:09 on taimede poolt kergesti omastatav. Toiteelemendid vabanevad iga päev temperatuuri ja niiskuse koosmõjul tagades taimede minimaalse väetamise vajaduse. Looduslikust vaigust graanulikest laguneb aasta jooksul peale toiteelementide vabanemist. 40 g
  * Olek tahke puiste, fraktsioon 0–20 mm
  * pH: 5,4–6,0. EC vesilahuse elektrijuhtivus alla 1,5 mS/m.

  Hoidmine ja säilitamine:

  Hoida suletuna kuivas, varjulises kohas, temperatuuril mitte üle +40C. Läbikülmumine ei muuda mulla struktuuri. Säilitamise ja kasutamise aeg ei ole piiratud.