Umbrohutõrjevahend Substral® Naturen® HOBBY, kasutusvalmis lahus

Looduslik herbitsiid umbrohtude tõrjumiseks. Kahjustab kõiki rohelisi taimi, mille lehtedega kokku puutub. Pritsitud taimede kasv peatub ja need närbuvad. Sobib kasutamiseks teeradadel, kiviteedel, rooside, põõsaste, hekkide ja puude all ning sammalde tõrjumiseks dekoratiivpuude ja -põõsaste ridade vahel.

Kasutada sooja, päikesepaistelise ja tuulevaikse ilmaga. Soodsates tingimustes on esmane mõju näha juba 2h pärast.

Keskkonnateadlikule aednikule:

Toode on keskkonnale ohutu, kuna on pinnases biolagunev.

Kasutamine:

Tõrjutav taimestik töödelda hoolikalt. Kasuta vahendit ajal, mis on välja toodud etiketil ja lubatud kulunormiga. Maksimaalne kasutamine kasvuperioodil: 4 korda 7 päevase intervalliga. Kulunorm ühekordseks kasutamiseks on 30 ml ainet 10 m2 kohta. Vältige töölahuse triivimist/ sattumist pritsimis ala kõrval olevatele aladele ja taimedele. Pärast taimede pruunistumist ja kuivamist võib alustada külvamist ja istutamist. Surnud või närbuvad taimed saab kompostida või maasse kaevata ilma et see mõjutaks hiljem kasvavaid taimi.

Ärge kasutage vahendit:
– Veeorganismide ja muude kui sihtrühma taimede kaitsmiseks mitte kasutada mitteläbilaskvatel pinnastel, nagu näiteks asfalt, betoon, tänavakivid, raudteerööpad, ja teistel juhtudel, kus on suur äravoolu oht.
-Sademete(vihm) ajal, kui taimed on märjad vihmast, kastmisest ja enne eeldatavat vihma, sest sademeid, mis esinevad 1 tund pärast pihustamist võivad vähendada efektiivsust;

Substral soovitab

Vältida kandumist taimedele mida ei soovita hävitada.
*Pritsitavat vedelikku ei tohi sattuda vahetult kultuurtaimede rohelistele osadele (nagu nt mittepuitunud taimeosad ja lehed), vastasel juhul võivad kultuurtaimed kahjustuda.
**Kultuuride võimaliku kahjustumise eest vastutab kasutaja. Seetõttu tuleb enne vahendi kasutamist tööspetsiifilistes tingimustes kontrollida taimede vastupidavust sellele ja toimet.

Koostis:

Toimeaine Pelargoonhape 43 g/l

Taimekaitsevahendite registri nr 840 / 14.02.23
UFI: 2DDU-HFJ3-MS27-S3PY

Hoidmine ja säilitamine:

Hoida originaalpakendis temperatuuril 5–30 °C. Hoida originaalpakendis kuivas, lastele ja lemmikloomadele kättesaamatus kohas. Osaliselt kasutatud toode hästi sulgeda.