Lehtdekoratiivsete toataimede väetamine

kirjuleheline ebakrooton (Codiaeum variegatum)
kirjuleheline ebakrooton (Codiaeum variegatum)

Toas kasvatatavate taimede valik on suurenenud iga aastaga. Aastaringset ilu pakuvad kindlasti nn lehtdekoratiivsed toalilled. Tihti võivad jääda nende tagasihoidlikud õied lehdede varjus märkamatuks.

Selleks, et nende taimede lehed säilitaks oma uhke välimuse ja tunneksid end meie kodudes hästi tuleb kindlasti teada nende vajadusi. Enamus neist tahaksid kodus võimalikult valget kuid ereda kevad-suvise päikese eest kerget varju, et päike ei pleegitaks nende värve. Sügis-talvisel ajal ei kipu meie oludes olema aga piisavalt looduslikku valgust ja tuntud tõde on, et kõige paremini rahuldab taimede vajadusi roheline lehepind. Värvikirkuse saavutamiseks ja hoidmiseks on oluline, et väetaksime neid mõõduka lämmastiku sisaldusega väetisega. Lehtdekoratiivsete toalillede väetamiseks on hea kasutada Substral® Lehtdekoratiivsete taimede väetist huumusega. Väetise tasakaalustatud koostis aitab säilitada värvikirkuse ka kõige pimedamal talvisel ajal. Kõik toiteelemendid on taimede poolt kergesti omastatavad. Väetis sisaldab piisavalt rauda mis aitab säilitada värvikirkust.

valgeroodne maranta (Maranta leuconeura)

Marantad on ühed neist kes kaotavad kergesti oma värvikirkuse lämmastikuga üleväetamise tagajärjel.

Substral® huumusega toalillede väetised sisaldavad kõiki taimede kasvuks ja arenguks vajalikke toitaineid (makro- ja mikroelemendid). Väetisele on lisatud looduslikku Leonardiiti (suure humiinhappesisaldusega orgaaniline sete), parandab juurte tööd ja kergendab toiteainete omastamist mullast ning veekasutust. Ühtlasi tõuseb taimede bioloogiline aktiivsus ja paraneb stressi taluvus ning vastupanuvõime taimehaiguste suhtes.

Neile kes eelistavad mugavust taimede väetamisel saavad kasutada lehtdekoratiivsete taimede väetise pulkasi. Pulgad surutakse ettevaatlikult potiservast umbeses 1 cm kauguselt mulda. Väetise pakendile soovitan kirjutada kuupäeva, millal taimedele väetist panite, nii on lihtne meeles pidada millal tuleb uuesti väetada.

Teksti koostas: Eneli Käger Substral® aianduskonsultant.

Pildid: Substral®, Substral Eesti FB, Eneli Käger