Uued kasvusubstraadid Osmocote® väetistega – õnnestumine algab mullast!

Hästi valitud substraat on eduka taimekasvatuse võti. Substraat sobib suurepäraselt taimede istutamiseks ja ümberistutamiseks ning seemnete alustamiseks. Rikkalik koostis tagab taimedele optimaalsed kasvutingimused. See on rikastatud Osmocote® pikatoimelise väetisega, mida eraldub iga päev väikeses annuses mulda, varustades taimi toitainetega kogu hooaja vältel.

Toa- ja aialillede kasvusubstraat 20L + Osmocote®

Edu kasvatamisel algab mullast. Taimede vajaduste ja nõuete järgi valitud substraat on esimene ja kõige olulisem samm eduka kasvatamise teel. Õppige tundma oma roheliste sõprade vajadusi, et anda neile kõige olulisem: hea algus ja suurepärased kasvutingimused.

Õige substraat mängib kõigi taimede kasvatamisel äärmiselt olulist rolli – kodustest potililledest, juur- ja puuviljaliikidest aias kuni lillepeenardel ja rõdudel õitsvate taimedeni. Just substraat on põhiline toitainete allikas, mida taimed juurte kaudu omastavad, mistõttu terve välimus, lopsakas kasv, vastupidavus haigustele ja rikkalik õitsemine sõltuvad suuresti selle toitainete rohkusest. ja kõigi kultiveeritud liikide saagikus. Substraadid, mis seda ei tee on rikastatud väetistega varustades tavaliselt taimi toitainetega, millest piisab umbes kuueks kasvunädalaks – selle aja möödudes peaks väetamine algama. Väetistega rikastatud substraadid varustavad taimi kõigi vajalike ainetega. Äärmiselt mugav ja tõhus lahendus, mis välistab vajaduse taimede lisaväetamiseks kogu hooaja vältel, on Substral’i substraatide kasutamine Osmocote® pikatoimelise väetisega, mis tagavad toitainete ligipääsu kuni kuueks kuuks.

Kuid isegi kõige rikkalikum muld ei taga ideaalseid tingimusi idanemiseks ja kasvuks, kui sellel pole sobivat struktuuri. Heal substraadil peaks olema võime vett imada ja seejärel tõhusalt taimedele eraldada. Ta ei saa minna klompi, sest õhu juurdepääsu  vajavad  mitte ainult taimede maapealsed osad, vaid ka juured.

Sellise ligipääsu teeb võimalikuks substraadi õige struktuur – kerge ja tükiline, mille tagab kahe turba liigi – alumise ja ülemise – sobiv vahekord. Turvas on sageli paljude taimede kasvatamiseks mõeldud segude põhikoostisosa, kuid tänapäevastes substraatides asendatakse või täiendatakse seda üha enam sarnaste omadustega, kuid taastuvatest allikatest saadud koostisosadega. Nende hulka kuuluvad puidukiud ja -koor, mis on saastevabad ja parandavad mulla struktuuri, takistavad umbrohtude kasvu ja mulla kuivamist ning samas on nende kogumine keskkonnasõbralikum.

Taimede kasvatamiseks õige substraadi valikul peaks lähtuma eelkõige taimede vajadustest, sh toitumisvajadusest, veevajadusest ja juurte piisavast õhutamisest. Turul on saadaval palju spetsiaalseid substraate, mis on kohandatud konkreetsete taimerühmade ja isegi üksikute liikide vajadustele. Kõige tavalisemate jaoks nagu nt. kultuurtaimed ja milledel pole erinõudeid, on Osmocote® Substrali kasutusvalmis substraat õige valik.

Toa- ja aia kasvusubstraat, mis vastab kõigile nende vajadustele ja  pikatoimelise väetise sisaldus tagab neile pideva juurdepääsu vajalikele toitainetele. Väiksemagi hoole ja armastusega kasvavad taimed hullupööra!

Tutvuge ka teiste UUTE kasvusubstraatidega: