Toalilled – sügis-talvine väetamine.

Päevad jäävad üha lühemaks ja taimedel hakkab tekkima loodusliku valguse puudus. Kõik, kes olid suveks ereda ja kuuma päikese eest ära kolitud, tuleks tõsta jälle valgusele lähemale. Tasub meeles pidada, et piisav-minimaalne valgus on talvisel ajal ilma taimelampidetta vaid aknalaual või kuni meetri kaugusel sellest. Taimede aktiivne kasvuperiood vahetub loiuma kasvu- või lausa puhkeperioodiga. Stressi tekitab nii päevavalguse vähenemine, liiga soe tuba ja ka kuiv õhk.

On aeg minna üle talvisele väetamis ja kastmisrežiimile, sest taim ei vaja enam nii palju vett ja toitu.

Substral® huumusega toalillede väetised sisaldavad kõiki taimede kasvuks ja arenguks vajalikke toitaineid (makro- ja mikroelemendid). Väetisele on lisatud looduslikku Leonardiiti (suure humiinhappesisaldusega orgaaniline sete), parandab juurte tööd ja kergendab toiteainete omastamist mullast ning veekasutust. Ühtlasi tõuseb taimede bioloogiline aktiivsus ja paraneb stressi taluvus ning vastupanuvõime taimehaiguste suhtes.

Vali sobiv väetis Substral® toalillede väetiste valikust.

Toa- ja aiaväetis huumusega 500mlToa- ja aiataimede universaalne väetis huumusega Lehtdekoratiivsete taimede väetis huumusega 500mlLehtdekoratiivsete taimede väetis huumusega

Teksti koostas: Eneli Käger Substral® aianduskonsultant.

Pildid: Substral® tooted, Substral Eesti FB