Värske sibul aknalaualt

Kauplustes müügil olev ajatus-sibul on nn tippsibulast suuremate sibulate valik. Ajatussibulaks võib valida ka tavaliste sibulate hulgast väiksemad ning terved ja kõvad isendid.

Enne ajatamist soovitatakse tihti pisut maha lõigata sibula „kael“, et siis pääsevad rohelised pealsed kiiremini sibula seest välja ning saaki saab paar päeva varem. Sellise lõikamise ohuks on, et lõikame maha ka roheliste lehtede tipud.

Liiga sügav lõige vigastab rohelise pealse kasvu
Liiga sügav lõige vigastab rohelise pealse kasvu

Istuta sibulad külg külje kõrvale sobiva suurusega laiemale alusele või lillepotti Substral® Naturen® Maitsetaimede ja külvimulda.

Kasta piisavalt. Suuremad kasvama hakanud sibulad võib istutada üksikult mulda lillepotti. Kunagi (müügil ei olnud ajatuseks sobivaid sibulaid ning keegi ei osanud arvata, et poes müüdaks mulda) ajatati suuri sibulaid koduaknal peamiselt purgi või veeklaasi peal nii, et sibulakand ulatuks peaaegu vett puudutama. Sellise ajatamise korral peab kahjuks arvestama mõningase lõhnaga kui sibul liiga märg on.

Sibulate ajatamiseks vali võimalikult valge koht aknalaual, kus soojust on keskmiselt +20°C.

Esimesi rohelisi lehekesi saab 2-3 nädala pärast kui sibulapelsed kasvanud umbes 15-20cm pikkuseks.

Suurte söögisibulate ajatamisel tuleb valmis olla nii lehetäide kui sibulakärbse ilmumiseks aknalauale. Seega peaks vältima toalillede lähedust ning käepärast võiks hoida Substral® Multi-Insekti.

Teksti koostas: Eneli Käger Substral® aianduskonsultant.

Pildid: Eneli Käger, Substral® tootepildid, Substral Eesti FB Pildil oleva ahvatleva kihilise salati on valmistanud ja pildi saatnud Pille Enden. TÄNUD!

Substral Eesti postitus:
Kuidas saada jõulu ja aastavahetuse lauale maitsvat ja
ahvatlevat salatit?
· Leia sobiv retsept
· Valmistat salat ja kaunista see värske rohelise sibulaga aknalaualt.
Sibula ajatamiseks vajad:
· Ajatussibulaid
· Substral® Maitsetaimede ja külvimulda
· Madalat laia alust või lillepotti
· Valgust ja soojust
Rohkem teavet
Retsept